Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu (10.12.2023 r.)

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe pod hasłem „W domu Jezusa, Maryi i Józefa”, które głosi ksiądz Dariusz Dąbrowski COr (filipin). Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 18.00.

 2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty o godz. 6.30. Od poniedziałku do piątku, po Mszy Świętej dzieci zapraszamy na gorące mleko z czekoladą i ciastko. Dzieci, ze Szkół Podstawowych nr 21 i 51, będą odprowadzane na zajęcia do szkoły.

 3. W poniedziałek przed wieczorną Eucharystią, o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci Świętej Bogurodzicy.

 4. We wtorek, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia.

 5. W środę, na zakończenie Rekolekcji po Mszy świętej o godz. 9.00 i 18.00, odbędzie się Nabożeństwo przekazania płomienia miłości Niepokalanego Serca Maryi.

 6. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek o godz. 19.00.

 7. Od soboty rozpoczyna się Nowenna do Uroczystości Bożego Narodzenia, którą będziemy celebrować o godz. 17.30.

 8. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, młodzież i dzieci z Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS Szczecin, wraz z trenerami i rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 15.00 oraz spotkanie opłatkowe.

 9. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Świece Caritas, kartki świąteczne oraz wigilijne opłatki. Świąteczny kiermasz przeprowadza parafialna Schola. Za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar na paczki dla dzieci i młodzieży z parafialnej Świetlicy. Ministranci jak co roku będą rozprowadzać sianko pod obrus na wigilijnym stole.

 10. W dniu wczorajszym, Parafialny Zespół Caritas, wraz z grupą młodych wolontariuszy, przeprowadził zbiórkę żywności. W sumie zebrano około 400 kilogramów produktów. Dziękujemy wszystkim darczyńcom a także osobom, które poświęciły czas aby przeprowadzić tę akcję. Przygotowane paczki zostaną w najbliższym czasie przekazane osobom potrzebującym z naszej parafii.

 11. Osoby zainteresowane przyjęciem wizyty duszpasterskiej prosimy o dostarczenie wypełnionych formularzy kolędowych. Jeżeli ktoś nie otrzymał, to może wziąć taki formularz wyłożony na parapecie w kościele.

 12. Pary przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zapraszamy do udziału w kursie przedmałżeńskim, który rozpocznie się 20 stycznia 2024 r. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej parafii.

 13. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela, w dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2024 r. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej oraz u ks. Tomasza Bloka SDB, który będzie opiekunem duchowym pielgrzymki.

 14. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).

 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 16. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Maria Obrembska, l. 85, zm. ul. Derdowskiego;
  + Stanisław Klejewski, l. 96, zam. ul. Kaliny;
  + Grzegorz Jankowski, l. 51, zam. Szczecin;
  + Anna Godziszewska z domu Janik, l. 43, zam. ul. Kaliny;
  + Anna Leszczyńska, l. 72, zam. ul. 26 Kwietnia.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 17. Modlitwa do św. Michała Archanioła

 

Dodał: Grzegorz 09 grudnia 2023 (17:30)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu