Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę zwykłą (28.01.2024 r.)

 1. Dzisiaj po Mszach Świętych przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek, dla osób poszkodowanych w wyniku pożaru na naszym osiedlu.

 2. Zapraszamy na nabożeństwo Nowenny do uroczystości św. Jana Bosko codziennie o godz. 17.30. Jutro wyjątkowo Nowennę odprawimy o godz. 17.45.

 3. W poniedziałek zapraszamy dzieci i młodzież z Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS Szczecin, wraz z trenerami i rodzicami na Mszę Świętą o godz. 17.00.

 4. W środę nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Uroczystość Odpustową. Gościć będziemy księdza Ireneusza Śliwińskiego. Serdecznie zapraszamy parafian i sympatyków świętego Jana Bosko do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

 5. W czwartek na Mszy Świętej wieczornej, wraz z całą wspólnotą ministrancką będziemy modlić się za księdza Tomasza Malinowskiego, z racji jego imienin.

  Po Eucharystii rozpocznie się Godzina Święta, podczas której Wojownicy Maryi poprowadzą rozważania Męki Pańskiej.

 6. W piątek będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętych (o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18,00 i 19.00) zostaną poświęcone świece.

  W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie osób chorych z naszych rodzin.

  Okazja do spowiedzi w piątek na wszystkich Mszach Świętych i dla dzieci od godz. 16.30.

  Na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy dzieci, szczególnie te przygotowujące się do I Komunii Świętej. Podczas Eucharystii zostaną poświęcone świece i odnowione przyrzeczenia chrzcielne - odbędzie się też spotkanie z rodzicami.

  Także w piątek obowiązkowe spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania (z klas 7 i 8) o godz. 18.00.
  Młodzież, także tę przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00.

  W ten piątek nie będzie wieczornego nabożeństwa.

 7. Diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w sobotę, 3-go lutego. Wszystkie osoby konsekrowane oraz wiernych zapraszamy do udziału w modlitewnym czuwaniu w szczecińskiej Archikatedrze od godz. 10.00. Mszy Świętej o godz. 12.00 w katedrze przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup.

 8. W pierwszą sobotę zapraszamy na Męski Różaniec w Bazylice św. Jana Chrzciciela o godz. 7.00.

  W naszym kościele wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Po Eucharystii Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.

 9. Pielgrzymka do Santiago de Compostela, Fatimy oraz innych miejsc w Portugalii, odbędzie się 16-23 października br. Wylot z Gdańska. Zainteresowane osoby odsyłamy do szczegółowych informacji na stronie internetowej naszej parafii.

 10. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek i środę, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, szczególnie obchodzącemu dziś imieniny księdzu Tomaszowi Malinowskiemu, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 12. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Stanisława Machała, l. 96, zam. ul. Derdowskiego;
  + Andrzej Kosiorek, l. 65, zam. ul. Witkiewicza.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 13. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Grzegorz 27 stycznia 2024 (17:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu