Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćAdoracja i post o powołania (26-27 lutego)

W poniedziałek, 26 lutego w ramach diecezjalnej akcji adoracja Najświętszego Sakramentu i post, w intencji: „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”, Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja, która potrwa do godziny 24.00.

We wtorek, 27 lutego adoracja będzie kontynuowana od godz. 6.00 i zakończy się przed godz. 18.00 (z przerwami na Msze Święte).

Modlitwa ta polega na adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z postem w dowolnej formie, w intencji: „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”.

Adoracja i post rozpocznie się w każdej parafii o godz. 18.00 i będzie trwać (z ewentualną przerwą) do godz. 18.00 następnego dnia, kiedy to rozpocznie się w kolejnej parafii dekanatu lub w kolejnym domu zakonnym. W ten sposób w całej Archidiecezji będzie trwać przez dziewięć miesięcy stała modlitwa wstawiennicza i post o powołania. „Adoracja i post o powołania” rozpocznie się 18 lutego br. w parafii Mierzyn, a zakończy 8 grudnia br. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie.

Kapłani z wiernymi mogą trwać na modlitwie indywidualnie lub wspólnotowo w formie dowolnych dyżurów. Każdy zaproszony może wybrać dowolny czas adoracji, połączonej z postem, aby swoją modlitwą i ofiarą duchową wypraszać łaskę powołania i wspierać rozeznanie oraz przyjęcie tego daru.

W modlitwach warto uwzględnić osoby życia konsekrowanego i kapłanów pochodzących z parafii, zarówno żyjących jak i zmarłych oraz alumnów lub osoby życia konsekrowanego przybywających w seminariach, postulatach lub nowicjatach. Do duchowej łączności z tą modlitwą można zaprosić chorych w parafiach, a dla dzieci i młodzieży, a zwłaszcza ministrantów, można zorganizować nabożeństwo powołaniowe w czasie trwania adoracji. Pamiętać jednak należy, aby akcja ta była głównie modlitewna i stwarzała wiernym korzystne warunki do modlitwy we wskazanej intencji.

Niech akcja „Adoracja i post o powołania”, realizowana w całej naszej Archidiecezji, w jednej intencji i duchowej jedności wiernych, stanie się wyrazem ufnej wiary i pomocą młodym ludziom w przyjęciu daru powołania.

Dodał: Grzegorz 19 lutego 2024 (16:22)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu