Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (19.05.2024 r.)

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej, na Mszy Świętej o godz. 10.30 przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej kolejnej grupy dzieci. W sumie w tym roku po raz pierwszy Komunię przyjmie 101 dzieci. Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać na Mszach Świętych w tygodniu, od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.
   
 2. Także dzisiaj, na Mszy Świętej o godz. 13.15 dzieci będą obchodzić Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
   
 3. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe w kościele dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 9.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  Nabożeństwo Majowe przy krzyżu na naszych osiedlach codziennie o godz. 19.30, od dzisiaj przy krzyżu przy ul. Derdowskiego, od przyszłej niedzieli przy krzyżu przy ul. Kmiecej.
   
 4. Jutro przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji. Msze Święte w tym dniu, jak w każdy dzień powszedni, o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
   
 5. Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia ADMA, w środę 22 maja o godz. 18.00 na uroczystą Mszę świętą ku Czci Wspomożycielki Wiernych. Członkowie Stowarzyszenia mogą skorzystać z odpustu zupełnego, pod warunkami opisanymi w regulaminie Stowarzyszenia.
   
 6. W czwartek obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
   
 7. W piątek, w Uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych, zapraszamy na Hołd Wspomożycielce o godz. 17.30 oraz Mszę Świętą o godz. 18.00.
  W tym dniu na Mszy Świętej o godz. 18.00 ksiądz biskup Henryk Wejman udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom z naszej wspólnoty parafialnej.
   
 8. W przyszłą niedzielę, 26 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.
   
 9. Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza do włączenia się w modlitwę za Ojczyznę. Trzecia nowenna o Miłość w Narodzie rozpoczyna się dzisiaj, 19 maja. Szczegóły nowenny i treść modlitw znajduje się na kartkach w przedsionku kościoła.
   
 10. Serdecznie prosimy chętne osoby o przekazywanie fantów na organizowany przez parafię festyn w dniu 16 czerwca. Fanty w dobrym stanie prosimy składać w kościele przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
   
 11. 30 maja będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku zostały przygotowane nowe podesty. Ołtarz pierwszy na Osiedlu Przyjaźni przygotują Ministranci i Wspólnota Bóg jest Miłością; Ołtarz Drugi na Kaliny – Neokatechumenat; Ołtarz Trzeci na Derdowskiego – Caritas i Adma; Ołtarz na Kmiecej – mieszkańcy Starego Świerczewa.
   
 12. Na czerwiec jest zaplanowane malowanie wnętrza naszej obecnej świątyni. Koszt wyniesie ponad 87 tys. złotych. Na ten cel zbieramy środki do skarbony przy wyjściu z kościoła.
   
 13. Z komunikatów Kurii:
  W poniedziałek, 20 maja, w uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej Patronki naszej Archidiecezji, będziemy obchodzili Dzień Jedności Wspólnot i rozpoczniemy Tydzień Ewangelizacji. Zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 18.00.
   
 14. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
   
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 16. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Wisława Artwińska, l. 62, zm. Ul. Kaliny;
  + Barbara Janina Woźniak, l. 90, zam. ul. Kaliny;
  + Szczepan Cwajna, l. 92, zam. ul. Kaliny.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
   
 17. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

Dodał: Grzegorz 18 maja 2024 (18:40)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu