
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (20.04.2025 r.)
Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja!
Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja!
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierujemy słowa serdecznych życzeń do naszych Parafian, sympatyków św. Jana Bosko, całej Rodziny Salezjańskiej, wszystkich współpracowników i zawsze mile widzianych gości.
Z Nadzieją zasiedliśmy w Wielki Czwartek do Ostatniej Wieczerzy z Jezusem. Umocnieni Jego Ciałem z Nadzieją przeżyliśmy dramat Wielkiego Piątku i ciszę Wielkiej Soboty. Nadzieja przyprowadziła nas w końcu do pustego grobu Zbawiciela, aby tutaj rozpoczęła się nasza pielgrzymka nadziei zmierzająca do spotkania z Nim w wieczności. Na drodze Nadziei nie jesteśmy sami. Otrzymaliśmy Pokarm, który codziennie daje nam siłę. Nie zatrzymujmy się zatem na tej drodze.
Zdrowych i Błogosławionych
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się przygotowania świąt w naszej parafii. Księdzu Dyrektorowi Tadeuszowi, przełożonemu naszej Wspólnoty i Współbraciom Salezjanom, za posługę w sakramencie pokuty i pojednania oraz pełną oddania Służbę Bożą. Służbie liturgicznej, na czele z ks. Przemysławem. Scholi dziecięcej, wszystkim dzieciom i młodzieży. Pani Adrianie Kowalskiej za przygotowanie i poprowadzenie chóru. Państwu Krystynie i Robertowi Mijalom, za przygotowanie ołtarza adoracji i grobu pańskiego. Paniom Ewie i Renacie, za obrusy i inne dekoracje. Panu kościelnemu Piotrowi i panu organiście Tomaszowi. Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzoną akcję wielkanocną dla najbardziej potrzebujących. Całemu orszakowi procesyjnemu. Wam wszystkim za wspólną modlitwę i wszelkie wyrazy życzliwości.
- Dzisiaj Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00.
- Zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Nowenna będzie odprawiana do najbliższej soboty, codziennie o godz. 17.30.
- Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy, Msze Święte będą odprawiane prawie jak w każdą niedzielę: o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00.
Nie będzie tylko Mszy Świętej o godz. 13.15.
Na wszystkich Mszach śpiew będzie animować zespół „Ad Dei Gloriam”. Katolicki tercet męski Ad Dei Gloriam śpiewający a capella pochodzi z salezjańskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku. Po Mszach Świętych można będzie nabyć płyty z ich nagraniami za dowolną ofiarę.
- W czwartek, 24 kwietnia dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której zostaną poświęcone stroje. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie z rodzicami.
- Kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8., zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek o godz. 19.15 do salki w Starym Oratorium.
- W sobotę, o godz. 5.00 wyruszy z naszej parafii XIV Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu.
- "Symfonia Młodości" Fundacja im. ks. Lucjana Gierosa zaprasza na Konferencję ks. Profesora Dariusza Oko pt. "Współczesne zagrożenia w Kościele", która odbędzie się w naszej parafii w sobotę, 26 kwietnia w Auli Salesianum (wejście N lub wejście L z windą) o godz. 19.00. Po wykładzie będą rozprowadzane i podpisywane książki prelegenta. Wstęp wolny.
- W przyszłą niedzielę, 27 kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpocznie się 81. Tydzień Miłosierdzia. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi przez kościołem zbiórkę ofiar do puszek, a zebrana taca przeznaczona zostanie na budowę naszego kościoła.
- Tegoroczny „Marsz dla Życia” pod hasłem ”JUŻ JESTEM…” odbędzie się w Szczecinie w przyszłą niedzielę, 27 kwietnia. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 15.00 przy Figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.
- W przyszły poniedziałek, 28 kwietnia, młodzież i dzieci z Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS Szczecin, wraz z trenerami i rodzicami, zapraszamy na comiesięczne spotkanie podczas Mszy Świętej o godz. 16.00.
- W tym miesiącu bezpłatne porady prawne odbędą się wyjątkowo w 4. poniedziałek, 28 kwietnia.
- Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko w środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
- Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
- W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
+ Jacek Wencel, l. 60, zam. ul. Kaliny;
+ Grzegorz Giedrojć, l. 64, zam. ul. 26 Kwietnia;
+ Lech Grela, l. 63, zam. ul. Kaliny.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
- Modlitwa do św. Michała Archanioła.
Dodał:
Grzegorz
19 kwietnia 2025 (18:00)
Komentarze
Brak komentarzy!