Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęć



Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (05.04.2026 r.)

Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja!
Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierujemy słowa serdecznych życzeń do naszych Parafian, sympatyków św. Jana Bosko, całej Rodziny Salezjańskiej, wszystkich współpracowników i zawsze mile widzianych gości.

Jako Uczniowie-Misjonarze zgromadziliśmy się przy naszym Mistrzu w Wielki Czwartek. On pozostawił nam Sakrament Eucharystii, którego ostateczną moc zrozumieliśmy w godzinach Jego Męki w Wielki Piątek oraz w poranek Zmartwychwstania. Po raz kolejny zanurzyliśmy się w Jego Śmierci, by ponownie z Nim zmartwychwstać do nowego Życia i Nadziei. Z Jego posłaniem stajemy się rzeczywistymi Misjonarzami, którzy niosą każdego dnia Tajemnicę Bożego Życia.

Zdrowych i Błogosławionych
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się przygotowania świąt w naszej parafii. Księdzu Dyrektorowi Tadeuszowi, przełożonemu naszej Wspólnoty i Współbraciom Salezjanom, za posługę w sakramencie pokuty i pojednania oraz pełną oddania Służbę Bożą. Służbie liturgicznej, na czele z ks. Dariuszem. Scholi dziecięcej, wszystkim dzieciom i młodzieży. Pani Alicji Jasiewicz za przygotowanie i poprowadzenie chóru. Wszystkim osobom, które wzmocniły nasz parafialny Chór Młodzi Duchem. Państwu Krystynie i Robertowi Mijalom, za przygotowanie ołtarza adoracji i grobu pańskiego. Paniom Ewie i Renacie, za obrusy i inne dekoracje. Panu kościelnemu Piotrowi i panu organiście Tomaszowi. Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzoną akcję wielkanocną dla najbardziej potrzebujących. Całemu orszakowi procesyjnemu. Wam wszystkim za wspólną modlitwę i wszelkie wyrazy życzliwości.

  1. Dzisiaj Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00.
     
  2. Zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Nowenna będzie odprawiana do najbliższej soboty, codziennie o godz. 17.30.
     
  3. Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy, Msze Święte będą odprawiane prawie jak w każdą niedzielę: o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00.
    Nie będzie tylko Mszy Świętej o godz. 13.15.
     
  4. W środę, 8 kwietnia grupa pielgrzymów, wraz z ks. Mariuszem, po Mszy Świętej o godz. 5.00 wyruszy do Włoch.
     
  5. W piątek, po wieczornej Mszy Świętej rozpocznie się 24-godzinne Jerycho Różańcowe. Zachęcamy do znalezienia chociaż jednej godziny, aby tutaj w kościele adorować Najświętszy Sakrament. Można nawiedzić kościół także w nocy.
     
  6. W przyszłą niedzielę, 12 kwietnia obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpocznie 82. Tydzień Miłosierdzia. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek w kolejną niedzielę, 19 kwietnia.
     
  7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko w środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
     
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
     
  9. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
    + Marianna Skrzela, l. 94, zam. ul. Santocka;
    + Zygmunt Kopczacki, l. 84, zam. ul. Witkiewicza;
    + Władysława Zielińska, l. 88, zam. ul. 26 Kwietnia.
    Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
     
  10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Grzegorz 04 kwietnia 2026 (18:05)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2026 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu