
Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą (07.06.2026 r.)
- Przeprowadzana jest dzisiaj zbiórka ofiar do puszek, które zostaną przeznaczone dla 20 letniej pani Julii, na organizację wyjazdu pod koniec lipca na misje do RPA w Ennerdale. Pani Julia będzie mieszkać w domu prowadzonym przez siostry Salezjanki i posługiwać w przedszkolu, szkole podstawowej oraz liceum. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na przeloty, szczepienia ochronne oraz materiały edukacyjne i zabawki dla dzieci.
- Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe dzisiaj i w tygodniu o godz. 17.30 - z Procesją Eucharystyczną do czwartku włącznie. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty do udziału w procesji.
- W poniedziałek, 8 czerwca, w ramach duchowego przygotowania do peregrynacji relikwii św. Zelii i Ludwika Martin oraz ich córki św. Tereski, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy o świętość w tańcu, w Auli Salesianum (ul. św. Jana Bosko 1 - wejście N) o godz. 17.00. Wstęp bezpłatny.
- We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia, które rozpocznie się Nabożeństwem Czerwcowym o godz. 17.30, następnie zostanie odprawiona Msza Święta, a po niej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duchowe i fizyczne.
- W środę po wieczornej Mszy Świętej, rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu pod hasłem „poczuj Medjugorie w Twoim sercu”. Zapraszamy do modlitwy różańcowej, koronki Królowej Pokoju, wysłuchania Orędzi Matki Bożej oraz Adoracji w ciszy.
- W piątek, 12 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w naszym kościele jak w każdy dzień powszedni, o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
- Także w piątek, po wieczornej Mszy Świętej rozpocznie się 24-godzinne Jerycho Różańcowe. Zachęcamy do znalezienia chociaż jednej godziny, aby tutaj w kościele adorować Najświętszy Sakrament.
- Zapraszamy serdecznie na koncert Oratorium Strachocińskie "Pieśń nad Pieśniami", który odbędzie się naszym kościele w przyszłą niedzielę, 14 czerwca o godz. 19.00. Wykonawcami są chór i instrumentaliści projektu DEKALOG ze Szczecina. Patronem Honorowym Oratorium został ksiądz Abp. Wiesław Śmigiel. Koncert jest jednym z wydarzeń towarzyszących jubileuszowi 40-lecia naszej parafii. Wstęp wolny.
- Już dziś prosimy chętne osoby o upieczenie ciast na festyn parafialny, które będzie można przynieść w sobotę, 20 czerwca po wieczornej Mszy Świętej lub w niedzielę, 21 czerwca od rana do Starego Oratorium.
- Zapraszamy na “Wieczór Rekolekcyjny dla kobiet” w Parafii Matki Bożej Różańcowej (ul. Lwowska 1) w czwartek, 11 czerwca od godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie oraz na naszej stronie internetowej.
- Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
- Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
- W ostatnim czasie odeszły do Domu Ojca:
+ Barbara Stasik, l. 80, zam. ul. Santocka;
+ Barbara Dorosz-Mroczkowska, l. 71, zam. ul. Kaliny.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
- Modlitwa do św. Michała Archanioła.
Dodał:
Grzegorz
06 czerwca 2026 (16:00)
Komentarze
Brak komentarzy!