Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu (04.12.2022 r.)

 1. Dziś kolejny dzień nowenny do uroczystości Niepokalanej. Zapraszamy na Nowennę o godz. 17.30.
   
 2. Od poniedziałku do soboty, zapraszamy na Roraty o godz. 6.30.
   
 3. W tym tygodniu zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. W poniedziałek i wtorek, od godz. 15.00 do 17.30.
   
 4. W poniedziałek o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji zmarłych, których imiona wypisane na kartkach pozostawiamy przy ołtarzu Wspomożycielki. Nowenna do Niepokalanej zostanie odprawiona bezpośrednio po wypominkach.
   
 5. We wtorek, po wieczornej Mszy Świętej rozpocznie się 24-godzinne Jerycho Różańcowe.
   
 6. W środę, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo do świętego Józefa.
   
 7. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30 (Roraty), 9.00, 12.00 (dodatkowa Msza Święta w Godzinie Łaski) i 18.00.
   
 8. W piątek, 9 grudnia przypadają imieniny siostry Leokadii. Za siostrę solenizantkę będziemy modlić się na Mszy Świętej Roratniej o godz. 6.30 w piątek.
   
 9. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek, na paczki świąteczne dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej.
   
 10. Również w przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Eucharystii krótkie spotkanie z rodzicami.
   
 11. Rekolekcje adwentowe, po hasłem „Pełni wdzięczności”, rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę, 11 grudnia. Poprowadzi je ksiądz Lucjan Chronchol.
   
 12. Parafialny Zespół Caritas jak co roku rozprowadza Świece Caritas. Można też nabyć kartki świąteczne oraz wigilijne opłatki. Ministranci od przyszłej niedzieli będą rozprowadzać poświęcone sianko na stół wigilijny.

 13. W dniu wczorajszym, Parafialny Zespół Caritas wraz z grupą młodych wolontariuszy pod opieką Sióstr Salezjanek przeprowadził zbiórkę żywności. W sumie zebrano około 500 kg produktów. Dziękujemy wszystkim darczyńcom a także osobom, które poświęciły czas, aby przeprowadzić tę akcję. Przygotowane paczki zostaną w najbliższym czasie przekazane osobom potrzebującym z naszej parafii.
   
 14. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 4-11 maja 2023 r. Szczegółowe informacje w biurze parafialnym lub u ks. Dariusza.
   
 15. Zapraszamy na świąteczne spotkanie absolwentów i nauczycieli Collegium Salesianum, które odbędzie się w piątek, 16 grudnia. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00, a następnie spotkanie przy kawie i herbacie na auli.
   
 16. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
   
 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 18. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Marek Mikołajewski, l. 75, zam. ul. Santocka;
  + Henryk Chilicki, l. 79, zam. ul. Kaliny;
  + Genowefa Kulińska, l. 83, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Anna Jakian, l. 84, zam. ul. Santocka.
  Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…
   
 19. Modlitwa w intencji Misji Świętych i do św. Michała Archanioła.
   

 

1      »      [779]

© 2003-2022 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu