Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną (21.04.2024 r.)

1.   Zapraszamy dzisiaj na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy o 17.30.

2.   Rozpoczynamy dziś Tydzień modlitw o powołania. Parafia św. Ottona wraz z klerykami szczecińskiego seminarium duchownego zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe i święte powołania do kapłaństwa we wtorek na godzinę 18.00. Po wspólnej modlitwie krótkie spotkanie o tematyce powołaniowej. Zapraszamy.

3.   We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze Święte w naszym kościele, jak w każdym dniu powszednim, o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4.   W środę, na Mszy Świętej o godz. 18:00 zostaną poświęcone stroje dzieci pierwszokomunijnych. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie z rodzicami.

5.   Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza do włączenia się w modlitwę za Ojczyznę. Kolejne trzy nowenny o wiarę, nadzieję i miłość w Narodzie. Pierwsza nowenna od świętego Wojciecha do Maryi Królowej Polski rozpoczyna się 24 kwietnia; druga: od świętego Stanisława do św. Andrzeja Boboli – od 8 maja; trzecia: od św. Jana Pawła II do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – od 19 maja. W czasie nowenny uczestnicy odmawiają Koronkę za Ojczyznę. Szczegóły nowenny i treść modlitw znajduje się na gazetce przed kościołem.

6.   Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia ADMA, w najbliższą sobotę, 27 kwietnia o godz. 9.00 na Eucharystię oraz spotkanie formacyjne w starym Oratorium.

7.   Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę Historyczno-Sakralną po Ziemi Chojeńskiej w dniu 8 czerwca 2024 r. (sobota), którą organizuje Symfonia Młodości Fundacja imienia Księdza Lucjana Gierosa SDB. W ramach pielgrzymki odwiedzimy następujące miejscowości: Banie, Chojnę i Moryń. Przewidziany jest także pobyt piknikowy. Szczegółowe informacje na plakacie oraz na stronie internetowej parafii.

8.   W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek,  przed i po południu (9.30 – 10.30 oraz 16.00-17.30).

9.   Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:

+ Paweł Niedziałek, l. 67; zam. ul. Santocka;

+ Beata Stępień, l. 61, zam. ul. Santocka

+ Ireneusz Kurpioch, l. 56; zam. Szczecin;
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

11.             

1      »      [852]

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu