Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (25.11.2018 r.)

 

 

Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła.

 1.  

   

   Zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy za zmarłych o godz. 17.15. W poniedziałek wypominki tylko o 8.15. We wtorek i środę o 8.15 i 17.15. W czwartek i piątek tylko o 8.15.

   

 2.  

   Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek o 18.30. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

 3.  

   Wdowy, wdowców i osoby samotne zapraszamy na comiesięczne spotkanie jutro po Mszy świętej o godz. 9.00.

 4. Comiesięczne spotkanie modlitewne dla członków Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS Szczecin, ich rodziców i trenerów odbędzie się jutro na Mszy świętej o godz. 17.00.

 5.  

   W czwartek rozpoczyna się Nowenna do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Niepokalanej od czwartku na godz. 17.30.

 6.  

   W pierwszą sobotę miesiąca wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą świętą o godz. 9.00. Po Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca.

 7.  

   W sobotę, 1 grudnia odbędzie się Dzień Skupienia dla Salezjanów Współpracowników, który poprowadzi ks. Delegat Marcin Nowicki SDB z Lądu. Będziemy gościć Salezjanów Współpracowników z Różańska, Szczecina Gumieniec i Nowogródka Pomorskiego. Początek spotkania o godz. 10.00, koniec o godz.15.00. Zapraszamy Rodzinę Salezjańską oraz wszystkich zainteresowanych.

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Prosimy rodziców, aby wspólnie z dziećmi przygotowali lampiony na Raraty, które w naszej parafii będą o godz. 6.30. Po Roratach zapraszamy dzieci na gorący napój i słodką bułkę w Oratorium. Dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie posiłków (brakuje nam jeszcze chętnych do pomocy w czwartki i piątki). Po śniadaniu dzieci będą odprowadzne do Szkoły Podstawowej nr 21 lub 51.

 9. Organizujemy pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dniach: 15-23 marca 2019 roku. Na trasie pielgrzymki oprócz Rzymu, Asyżu, Neapolu, Pompejów, znalazły się miejsca związane m.in. z księdzem Dolindo („Jezu, Ty się tym zajmij”.), księdzem Gobbim (Kapłański Ruch Maryjny), Służebnicą Bożą Charią Corbella Petrelli (ur. 1984 - zm. 2012). Koszt pielgrzymki (9 noclegów): 2270 PLN. Zapisy od grudnia. Organizujemy także pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 13-21 sierpnia 2019.

 10.  

   Z komunikatów Kurii: „Zapraszamy wszystkich do modlitwy i oddania czci relikwiom Św. Ojca Pio (habit, rękawica i bandaż okrywający ranę serca), których peregrynacja odbędzie się w ramach Roku Jubileuszowego 100-lecia otrzymania stygmatów oraz 50-lecia jego śmierci. Modlitwa przez przyczynę św. o. Pio i oddanie czci jego relikwiom będzie w parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie, przy ul. Królowej Korony Polskiej, w środę, 5 grudnia br., w godz. od 15.00 do 23.00.”

 11.  

   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych.

 13.  

   W ostatnim czasie odszedł do domu Ojca: Józef Kruk, l. 81, zam. ul. Kaliny (Msza pogrzebowa w środę o 9.45), Bożena Nowotko, l. 79, zam. ul. Kaliny (Msza pogrzebowa w środę o 7.30).

 14.  

   Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

[1]      «      2      »      [592]

© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu