Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną (19.05.2019 r. )

 

 1. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o 17.30 w kościele, i o 19.30 przy krzyżu na ul. Kaliny, od jutra majowe przy krzyżu na ul. Derdowskiego. Dziś przeżywamy 5 dzień nowenny do Uroczystości Wspomożycielki Wiernych.

 2. Od poniedziałku Nabożeństwa Majowe z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu o 17.30 w kościele.

 3. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi wspólnota Przymierze Miłosierdzia.

 4. We wtorek po wieczornej Mszy świętej spotkanie modlitewne Wspólnoty Bóg jest Miłością.

 5. Radę Wspólnoty Wychowawczo-duszpasterskiej oraz osoby chętne do zaangażowania się w tegoroczny festyn „Imieniny księdza Bosko” zapraszamy na spotkanie w czwartek o 19.00 na plebanii. Festyn odbędzie się w niedzielę 16 czerwca.

 6. W piątek przypada Uroczystość Wspomożycielki Wiernych.W czasie Majowego o 17.30 oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych.

 7. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy członków ADMY na Mszę świętą oraz na konferencję formacyjną po Mszy świętej w salce nr 3.

 8. Msza święta w intencji wdów, wdowców i osób samotnych w sobotę o godz. 9.00.

 9. Uczniów klas piątych zapraszamy na Mszę dziękczynną za dar Eucharystii (kolejna rocznica I Komunii świętej). Msza święta z udziałem klas piątych i w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o 10.30. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej w tygodniu podczas nabożeństwa o 17.30 i Mszy świętej o 18.00.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 11. Z komunikatów Kurii: „Zapraszamy do udziału w spotkaniu z bratem Elia, współczesnym włoskim mistykiem - stygmatykiem, które w naszej Archidiecezji odbędzie się 29 maja br. w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie. Brat Elia będzie uczestniczył we Mszy Świętej o godz. 18.00. Druga część spotkania rozpocznie się o godz. 19.30 w auli Szkół Salezjańskich, przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie, gdzie będzie miało miejsce spotkanie modlitewne z bratem Elia.”

 12. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacja na plakacie i na stronie www.darna100.pl.

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 14. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

  15. Modlitwa do św. Michała Archanioła.1      »      [591]

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu