Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.01.2008

1.   Dziękujemy Ks. Kazimierzowi za wygłoszenie homilii o tematyce wychowawczej przed naszą Uroczystością Św. Jana Bosko. W imieniu ks. Kazimierza dziękujemy za wszelkie ofiary złożone do puszek, które zostaną przeznaczone na utrzymanie i rozwój ośrodka resocjalizacyjnego w Rzepczynie.
2.   Dzisiaj o godz. 13.15 Dzieci z Przedszkola nr 13 przedstawią JASEŁKA. Zapraszamy.
3.   We wtorek o godz. 19.15 SPOTKANIE MODLITWENE. Zapraszamy!
4.   W środę, 30.I.08 r. o g. 1730 w parafii św. Jana Bosko (pomieszczenia Manuartefaktury) odbędzie się spotkanie rodziców z s. Anną Jaskółką – salezjanką, psychologiem szkolnym z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek. Siostra podejmie temat relacji oraz wpływu wychowawczego rodziców na swoje dzieci. Możliwy będzie też osobisty kontakt z siostrą po spotkaniu. Zapraszam zainteresowanych rodziców. /s. Alina – katechetka/
5.   W środę o godz. 18.00 STAŁA NOWENNA DO WSPOMOŻYCIELKI. Zapraszamy do włączenia się do STOWARZYSZENIA WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH.
6.   W Czwartek - 31.I.2008 - obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ PATRONA NASZEJ PARAFII ŚW. JANA BOSKO. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. Kazania okolicznościowe będzie głosił ks. Jan Jermak - salezjanin.
ŚW. JANOWI BOSKO POWIERZAJMY MIESZKAŃCÓW CAŁEJ PARAFII, SZCZEGÓLNIE MŁODZIEŻ I DZIECI, NASZE RODZINY, ORAZ BUDOWĘ NOWEGO KOŚCIOŁA.
WSZYSTKICH PARAFIAN SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU. NIECH NASZA WSPÓLNA MODLITWA BĘDZIE WYRAZEM JEDNOŚCI I WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚCI ZA POWIERZONĄ NAM PRZEZ BOGA WSPÓLNOTĘ PARAFIALNĄ.
(po Uroczystości w Kościele zapraszamy wszystkich na Agapę w salkach. Czwartek jest też tzw. Tłustym Czwartkiem, stąd zachęcamy aby każdy przyniósł po dwa pączki. Kawa i herbata będą czekały).
7.   Drodzy Parafianie – informujemy, że z dniem 1 lutego odchodzi ze wspólnoty Sióstr Salezjanek i z naszej Parafii wielce czcigodna i zasłużona dla nas wszystkich S. STEFANIA CALIŃSKA. S. Stefania od przyszłego miesiąca będzie mieszkała w Środzie Śląskiej. Dziękujemy Jej, za przykład wiary, zaangażowania salezjańskiego i za codzienną modlitwę zanoszoną do Boga za wszystkich Parafian. W podziękowaniu za ofiarną, 20 letnią Pracę w naszym gronie, zostanie odprawiona w Uroczystość Odpustową -31.I.- o godz. 18.30. Msza Św. w Jej intencji. Zapraszamy.
8.   W czwartek o g. 19.15 kolejne „SEMINARIUM ODRODZENIA ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO”. 
9.   W I PIĄTEK MIESIĄCAzapraszamy dzieci na spowiedź św. od godz.16.30, a o godz. 17.00 na Mszę Św.
10.   W I PIĄTEK MIESIĄCA ODWIEDZINY CHORYCH od godz. 8.00.
11.   W I SOBOTĘ o godz. 8.40 zapraszamy do śpiewania GODZINEK do Matki Bożej, a po wieczornej Mszy Św. na ZMIANĘ TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA.
12.   W soboty o godz. 16.30 spotkania CHÓRU PARAFIALNEGO w salce nr 3. Zapraszamy!
13.         W SOBOTĘ /2.II.2007/ obchodzimy ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - /Matki Bożej Gromnicznej/. Na wszystkich Mszach Św. o godz. 7.00, 9.00, 18.30 zostaną poświęcone świece – gromnice. Dzień ten obchodzony jest również jako ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Zapraszamy wszystkich do modlitwy.
14.   W przyszłą niedzielę o godz. 14.15 MSZA ŚW. DLA DZIECI KLAS II I ICH RODZICÓW podczas której zostaną POŚWIĘCONE ŚWIECE. (UWAGA! zmiana godz. Mszy św.). Natomiast w najbliższy Piątek - 1 lutego – zapraszamy dzieci Klas II na próbę śpiewu do kaplicy na godz. 16.00.
15.   Informujemy, że Kurs Przedmałżeński zacznie się w naszej Parafii 25 lutego.
16.   Polecamy aktualne czasopisma dominikańskie „LIST”, które tym razem opowiadają o sprawie miłości oraz odpowiadają na pytanie:  Czy religia jest źródłem przemocy?
17.   Organizujemy w okresie szkolnych ferii zimowych PÓŁKOLONIE dla dzieci. Prowadzony jest również Nabór Do Świetlicy Środowiskowej przy naszej Parafii. Szczegółowe informacje u ks. Adama.
18.   W dniach 8-9.II.08 organizujemy wyjazd na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ do Lądu i Lichenia. Wszelkie informacje u ks. Krzysztofa. Zapisy w Zakrystii.
19.   Siostry Salezjanki zapraszają do Częstochowy na REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT - gimnazjum, średnia szkoła, studentki, pracujące – w dniach 15-18 lutego 2008 r. temat rekolekcji: MARYJA, UCZENNICA SŁUCHAJĄCA. Szczegółowe informacje u s. Aliny i na plakatach ogłoszeniowych.
20.    Spotkania formacyjne dla gimnazjalistów (klasy I i II ) przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, a którzy zaniedbali dotychczasowe spotkania, rozpoczną się zaraz po feriach zimowych.
21.   Sprawozdanie duszpasterskie za rok 2007 zostanie przedstawione w najbliższą niedzielę.
 

[1]      «      724      »      [733]

© 2003-2022 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu