Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie

NIedziela Męki Pańskiej 16.03.2008

 

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – 16.03.2008
1.    DZISIAJ, W NIEDZIELĘ PALMOWĄ przed MSZAMI św. o godz. 10.30, 12.00 i 13.15 gromadzimy się pod krzyżem przy kaplicy, gdzie zostaną poświęcone palmy, a następnie procesjonalnie wejdziemy do środka kościoła.
2.    GORZKIE ŻALEz kazaniem pasyjnym o godzinie 18.00.
3.    Od jutra Rekolekcje dla Gimnazjum Nr 18 i Szkoły Podstawowej nr 51.
v      Spowiedź podczas każdego spotkania rekolekcyjnego.
v      UWAGA!       Z RACJI REKOLEKCJI SZKOLNYCH W PONIEDZIAŁEK I WTOREK NIE                BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 9.00.
4.    We wtorek o godz. 19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Zapraszamy!
5.    W środę od godz. 16.00 zapraszamy do uporządkowania placu przed Kaplicą a w czwartek rano na godz. 8.00 do sprzątania i przygotowania Kaplicy na Święta.
6.    W środę o godz. 18.00 STAŁA NOWENNA DO WSPOMOŻYCIELKI składamy prośby i podziękowania. Zapraszamy do włączenia się do STOWARZYSZENIA WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH. Ponadto po Mszy św. Modlitwy wstawiennicze i modlitwy przed obrazem Wspomożycielki.
 
7.    Program Nabożeństw WIELKIEGO TYGODNIA jest następujący:
v      W WIELKI CZWARTEK i w WIELKI PIĄTEK - o godz. 18.00
v      W WIELKĄ SOBOTĘ - LITURGIA PASCHALNA o godz. 21.00 - przynosimy świece. LITURGIA ZAKOŃCZY SIĘ PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ. Bardzo prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów na procesje wielkanocne.
v      ADORACJA z okazją do SPOWIEDZI ŚW. w WIELKI CZWARTEK do godz. 22.00; w WIELKI PIĄTEK od godz. 6.00 cały dzień i całą noc; w WIELKĄ SOBOTĘ cały dzień do Liturgii wieczornej. Zachęcamy wszystkich wiernych doAdorowania Najświętszego Sakramentu. Rozkład adoracji dla poszczególnych stanów, grup i mieszkańców poszczególnych ulic jest zamieszczony na tablicach informacyjnych.
v      W WIELKI PIĄTEK o godz. 15.00DROGA KRZYŻOWA. W tym dniu obowiązuje nas POST ŚCISŁY – tak, co do ilości, jak i co do jakości. Od tego Postu nie ma żadnej dyspensy. W WIELKI PIĄTEK rozpoczyna się też prywatna Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
v      ŚWIĘCENIE POKARMÓW W WIELKĄ SOBOTĘ od godz. 9.00 do 16.00.
·         W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msze Św. według rozkładu niedzielnego.
·         Mszę św. o godz. 6.30 rozpocznie PROCESJA WIELKANOCNA zapraszamy na nią szczególnie tych, którzy nie mogą uczestniczyć w SOBOTNIEJ PROCESJI REZUREKCYJNEJ. Prosimy o przygotowanie Procesji.
·         W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY rozkład Mszy Św. niedzielny.
 
8.    Przy Ołtarzu NMP. Wspomożycielki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
9.    Trwa WIELKOPOSTNA AKCJA POMOCY prowadzona przez CARITAS. Rozprowadzane są: baranki, chlebki i świece wielkanocne.
10.     Zachęcamy doodpisów podatkowych 1% na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Uzyskane środki zostaną przesłane do naszej Parafii.Na oknach naszej Kaplicy znajdują siękartki opisujące działalność Stowarzyszenia z Podanym numerem identyfikacyjnym tzw. KRS.
11.     Rozkład spotkań formacyjnych dla gimnazjalistówprzygotowujących siędo Sakramentu Bierzmowaniajest zamieszczony na tablicach informacyjnych przed salką nr 4.
12.     SZKOŁY SALEZJAŃSKIEmieszczące się na terenie naszej Parafii, przyul. Św. Jana BoskorozpoczęłyNABÓR DO GIMNAZJUM. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą EDUKACYJNĄ.
13.     W sklepiku są jeszcze kartki świąteczne oraz nowe pozycje książkowe idealne do świątecznej lektury.
14.     Zachęcamy do włączania się do PIELGRZYMEK organizowanych z naszej Parafii
15.     Przy wyjściu z kaplicy znajdują się kartki mówiące o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
16.     Przed kaplicą OAZA rozprowadza palmy oraz ozdoby świąteczne.
17.     Dziękujemy za wpłaty na budowę Kościoła. W minionym miesiącu wpłynęło 6000 zł. Z początkiem marca rozpoczęliśmy kolejny etap prac budowlanych. Przygotowane są już fundamenty pod słupy podpierające taras wokół górnej kondygnacji kościoła. Równocześnie są ustawiane płyty pod zalanie ścian bocznych prezbiterium. Polecajmy Bogu każdego dnia trud wznoszenia Świątyni Ku Jego Czci.

[1]      «      767      »      [779]

© 2003-2022 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu