Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 9.03.2008

 

1.   Rozpoczynamy dziś w naszej Wspólnocie parafialnej REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rekolekcje dla dorosłych prowadzi ks. dr Arkadiusz Domaszk - salezjanin, którego bardzo serdecznie witamy.
v     Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy będą wygłaszane na Mszach Św. o godz. 7.00; 9.00; i 18.30. Spowiedźcodziennie, na każdej Mszy Św. Szczegółowy rozkład rekolekcji znajduje się na tablicach ogłoszeń.
v     Zwróćmy uwagę na NAUKĘ DLA MAŁŻEŃSTW  po wieczornej Mszy Św. w poniedziałek.
v     We wtorek na Mszy św. o godz. 9.00 zostanie udzielony SAKRAMENT CHORYCH. Dołóżmy wszelkich starań aby osoby chore, cierpiące i w starszym wieku mogły przyjąć sakrament pokuty i namaszczenia chorych.
v     We wtorek wieczorna nauka rekolekcyjna połączona jest z NABOŻEŃSTWEM UZDROWIENIA. O godz. 18.00 Różaniec, o 18.30 EUCHARYSTIA, a następnie MODLITWY O UZDROWIENIE przed Najświętszym Sakramentem.
v     RekolekcjeDLA PRZEDSZKOLI - 10 i 11 marca;
v     DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ ŚREDNICH - od 12 do 14 marca;
v     DLA GIMN. Nr 18 oraz DZIECISZP.Nr 51 -od 17 do 19 marca
2.   Dzisiaj o godz. 14.15 MSZA ŚW. DLA DZIECI KLAS II I ICH RODZICÓW .
3.   W środę o godz. 18.00 STAŁA NOWENNA DO WSPOMOŻYCIELKI składamy prośby i podziękowania. Zapraszamy do włączenia się do STOWARZYSZENIA WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH. Ponadto po Mszy św. Modlitwy wstawiennicze i modlitwy przed obrazem Wspomożycielki.
4.   W czwartek,. od godz. 19 w Manuartefakturze są udzielane PORADY PRAWNE.
5.   Wszystkich, którzy pragną modlić się śpiewem zapraszamy w czwartek na godz. 19.45 /13 marca / na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA przygotowany przez znakomitych muzyków Szczecina skupionych przy naszej parafii.
6.   W NAJBLIŻSZY PIĄTEKDROGA KRZYŻOWA /14 marca /:
v     DLA DOROSŁYCH po Mszy Św. o godz. 9.00 i DLA DZIECI o 17.00. W piątek z racji wieczornej DROGI KRZYŻOWEJ ULICAMI MIASTA, o godz. 18.00 zostanie odprawione Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
v     GODZ. 19.00 ZAPRASZAMY NA DROGĘ KRZYŻOWĄ, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ NA ULICACH NASZYCH OSIEDLI. DROGĘ ROZPOCZNIEMY PRZY NASZEJ KAPLICY A NASTĘPNIE PRZEJDZIEMY ULICAMI: WITKIEWICZA, KALINY, JODŁOWĄ i 26 KWIETNIA. PROSIMY ZABRAĆ ZE SOBĄ ŚPIEWNIKI PARAFIALNE I ŚWIECE.
7.   W soboty GODZINKI DO MATKI BOŻEJ o g. 8.40. Zapraszamy
8.   W soboty o godz. 16.30 spotkania CHÓRU PARAFIALNEGO w salce nr 3.
9.    Zachęcamy do odpisów podatkowych 1% na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Uzyskane środki zostaną przesłane do naszej Parafii. Na oknach naszej Kaplicy znajdują siękartki opisujące działalność Stowarzyszenia z Podanym numerem identyfikacyjnym tzw. KRS.
10.     ZHR prowadzi nabór. Zaproszenia i wszelkie informacje na tablicach ogłoszeniowych.
11.     Trwa WIELKOPOSTNA AKCJA POMOCY prowadzona przez CARITAS. Rozprowadzane są: baranki, chlebki i świece wielkanocne.
12.     Rozkład spotkań formacyjnych dla gimnazjalistów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania jest zamieszczony na tablicach informacyjnych przed salką nr 4. Termin Bierzmowania wraz z WizytacjąKanoniczną ks. Abp. Zygmunta Kamińskiego wyznaczono na 20 IV. o g. 13.15.
13.     Przy Ołtarzu NMP. Wspomożycielki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
14.     SZKOŁY SALEZJAŃSKIE mieszczące się na terenie naszej Parafii, przy ul. Św. Jana Bosko rozpoczęły NABÓR DO GIMNAZJUM. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą EDUKACYJNĄ.
15.     W NIEDZIELĘ PALMOWĄ przed MSZAMI ŚW. O GODZ. 10.30, 12.00 i 13.15 ZGROMADŹMY SIĘ POD KRZYŻEM PRZY KAPLICY, GDZIE ZOSTANĄ POŚWIĘCONE PALMY, A NASTĘPNIE PROCESJONALNIE WIEJDZIEMY DO ŚRODKA KOŚCIOŁA.
16.     Teatr Abanoia i Centrum Kultury Manuartefakturazapraszająwszystkich chętnych, a szczególnie osoby interesujące się historią polskich ziem na wschodzie i mające wschodnie korzenie, naspotkanie z Mariuszem Piotrkowskim - ,,Krainy, których już nie ma? Galicja, Podole, Bukowina''. W programie spotkania - dyskusja, prezentacja fotografii i kulinarna niespodzianka. Spotkanie w Sobotę /15.03.2008/ r. o godz. 19.00 w Centrum Kultury- Manuartefaktura. WSTĘP WOLNY.
17.     Przy wyjściu z kaplicy znajdują się kartki mówiące o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

[1]      «      821      »      [832]

© 2003-2023 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu