Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.01.2009

 

1.   Dzisiaj rozpoczyna się TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN POD HASŁEM: ”ABY BYLI JEDNO W TWOIM RĘKU”. Szczegółowy rozkład spotkań modlitewnych i nabożeństw ekumenicznych znajduje się na tablicach ogłoszeniowych.

2.   W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan są zbierane w Kościołach Chrześcijańskich Europy /również w naszej Parafii/ ofiary do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia – POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE. Stowarzyszenie jest filią organizacji – „Kirche In Not”, która przez wiele lat wspomagała Kościół w Polsce. Dziś poprzez nasze ofiary chcemy uczestniczyć w tym wielkim dziele wspierania biedniejszych kościołów, a szczególnie w krajach Afryki i byłego Związku Radzieckiego.

3.   W czwartek /22.I/ na Mszy Św. o g.18.30 będziemy polecać Bogu pracę duszpastersko wychowawczą pracujących w naszej Parafii Sióstr Salezjanek z racji UROCZYSTOŚCI BŁ. LAURY VICUNIA, która jest patronką Domu zakonnego naszych sióstr. W tym dniu rozpoczynamy NOWENNĘ przed UROCZYSTOŚCIĄ ŚW. JANA BOSKO. Będzie ona odprawiana z okazji każdej Mszy Św. – przed błogosławieństwem. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA W NASZEJ PARAFII PRZYPADAJĄCA NA DZIEŃ 31.I w sobotę BĘDZIE CELEBROWANA PRZEZ KS. BP. BŁAŻEJA KRUSZYŁOWICZA. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych rodzin, parafii na Eucharystię o g. 18.30.

4.   W środę o godz. 18.00 STAŁA NOWENNA DO WSPOMOŻYCIELKI. Zapraszamy do włączenia się do STOWARZYSZENIA WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH. Ponadto po Mszy św. Modlitwy wstawiennicze i modlitwy przed obrazem Wspomożycielki.

5.   Dziękujemy serdecznie za składanie ofiar w kopertach na utrzymanie SEMINARIUM DIECEZJALNEGO W SZCZECINIE i w LĄDZIE.

6.   Dzisiaj kończymy Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Rozkład kolędy jest następujący:

 

18.01. niedziela

ul. 26 Kwietnia 55, 57, 59, 61, 63, 67, 69, 65

 

Kolęda uzupełniająca 19-22. I.08 lub w dogodnym terminie. Parafian, którzy nie mogli w określonym terminie przyjąć księdza a tego pragną – prosimy o zgłoszenie adresu w kancelarii lub zakrystii.

 

7.   W czwartek o g. 19.15 Spotkanie RADY WSPÓLNOTY WYCHOWAWCZO -DUSZPASTERSKIEJ.

8.   Nasza parafia organizuje FERIE ZIMOWE DLA DZIECI i młodzieży. Wszelkie informacje u ks. Krzysztofa. Zapraszamy!

9.   Informujemy, że Kurs Przedmałżeński zacznie się w naszej Parafii 16 lutego.

10.    Polecamy dzisiejszy nr „NIEDZIELI”, która zawiera dodatek Ewangelię wg Św. Jana  oraz omawia zagadnienia jedności chrześcijan i ustosunkowuje się do wydarzeń w Strefie Gazy..

 

Dodał: 17 stycznia 2009 (14:27)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu