Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Adwentu (24.12.2017 r.)

1.     Czwarta Niedziela Adwentu kończy czas wyczekiwania na Boże Narodzenie. Dziś także Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2.     Zakończenie Nowenny do Uroczystości Bożego Narodzenia o godz. 11.30.

3.     W dniu dzisiejszym nie ma Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Druga Pasterka będzie odprawiona w budującym się kościele, wejście przez bramę przy obecnej kaplicy. Udających się na pasterkę o 24.00 prosimy o ubiór stosowny do pogody (ciepłe kurtki i czapki).

4.     Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci, które uczestniczyły w tegorocznych Roratach. Dziękujemy siostrom Salezjankom za animację tych spotkań oraz Salezjanom Współpracownikom i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie posiłków dla dzieci.

5.     Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym zaangażowanym w przygotowanie dekoracji świątecznych oraz przygotowanie nowego kościoła do tegorocznej Pasterki.

6.     Dzisiejszy Wigilijny wieczór jest okazją do przeżywania w naszych domach szczególnej liturgii. Zacznijmy wspólny posiłek od przeczytania fragmentu z Ewangelii wg. św. Łukasza mówiącego o Narodzinach Chrystusa. Dołączmy do niego modlitwę, zwłaszcza za bliskich zmarłych oraz dziękczynną za łaskę wspólnego świętowania prosząc jednocześnie Boga o błogosławieństwo dla wszystkich domowników. Zaprośmy do świątecznego stołu osoby samotne z naszego sąsiedztwa. A śpiew kolęd niech umocni naszą więź z Bogiem i ludźmi.

7.     W Uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o 6.30. Pozostałe Msze święte jak w każdą niedzielę (8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00). O godz. 17.00 zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku.

8.     Rozkład kolędy jest zamieszczony na gazetce.

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Przed kościołem za dobrowolną ofiarę można otrzymać najnowszy egzemplarz Ekumenicznego pisma „Prosto z mostu” i salezjańskiego Magazynu Don Bosco.

10.                       Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

11.                       W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:  Andrzej Żwirełło, l. 61, zam. Szczecin; Wanda Wesołowska, l. 82, zam. ul. 26 Kwietnia; Natalia Łopaciuk, l. 89, zam. ul. 26 Kwietnia; Ryszard Roszkowski, l. 71, zam. ul. Kaliny (pogrzeb w czwartek 28 grudnia z trumną w kościele o godz. 12.00). Wieczny odpoczynek, racz im dać…

Dodał: Ks. Proboszcz 23 December 2017 (19:06)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu