Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkiego Postu (25.02.2018 r.)

 

 1. W naszej wspólnocie gościmy dziś księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże oraz błogosławieństwo, którego udziela naszej parafii.

 2.  

  Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o 17.15.

   

 3. Wdowy, wdowców i osoby samotne zapraszamy w poniedziałek na comiesięczne spotkanie. Msza święta o godz. 9.00 a po niej spotkanie w Oratorium.

  W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne Salezjańskiej Organizacji SL Salos Szczecin. Zapraszamy dzieci i młodzież, trenerów i opiekunów oraz rodziców.

 4. W poniedziałek wieczorną Mszą świętą rozpoczniemy w naszej parafii 24 godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Zachęcamy, aby podjąć także post w tej intencji. O pełnych godzinach w tej intancji będzie rozpoczynała się modlitwa różańcowa. Zapraszamy zwłaszcza członków parafialnych wspólnot do włączenia się to dzieło modlitwy i prośby o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 5. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie modlitewne wspólnoty Bóg jest Miłością.

 6. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy świętej wieczornej zgromadzi się wspólnota ministrancka. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie ministrantów i ich rodziców z ks. Opiekunem.

 7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych. Okazja do spowiedzi na Mszach świętych i podczas Drogi Krzyżowej.

 8. Dzieci w pierwszy piątek zapraszamy na spowiedź świętą od godz. 16.30 oraz Msze świętą o godz. 17.00.

 9. Młodzież oraz dorosłych zapraszamy w piątek na Mszę świętą o 18.00 oraz na Modlitewne Czuwanie, które rozpocznie się po Mszy (o 18.45). Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem będzie połączone z rozważaniem Drogi Krzyżowej. Na zakończenie zostanie udzielona Komunia świeta tym, którzy nie będą uczestniczyć we Mszy świętej. Czuwanie zakończy się przed godz. 20.00. Dziękujemy młodzieży, która przygotowała animację muzyczną tego czuwania.

 10. Od piątku do niedzieli będziemy gościć w naszej wspólnocie animatorów i moderatorów Ruchu Światło-Życie.

 11. W pierwszą sobotę miesiąca wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą świętą o godz. 9.00. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca.

 12. Przez cały Wielki Post w świątyni można złożyć do puszki jałmużnę postną. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci .

 13. Zachęcamy naszych parafian do przekazania 1 % na rzecz dzieci i młodzieży objętych naszą opieką wychowawczą. Organizacją Pożytku Publicznego, przez którą możemy tego dokonać jest Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży (KRS nr 0000061527). W zeznaniu podatkowym oprócz numeru KRS 0000061527 należy podać kod naszej placówki: Parafia – P-32 lub Collegium Salesianum – S-07.

 14.  

  Osobom, które chcą przekazać 1 % podatku proponujemy pomoc w wypełnieniu PIT-u. Można pozostawić w kancelarii parafialnej. Zapraszamy także do odbioru złożonych przed tygodniem PIT-ów.

   

 15.  

  Wszystkim solenizantom i jubilatom salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

   

 16.  

  Z komunikatów Kurii: Archidiecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-24 marca.

   

 17.  

  W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Leon Bejm, l. 78, zam. ul. Witkiewicza; Sylwia Jagiełło-Lipińska, l. 49, zam. Warzymice; Krystyna Kaczor, l. 82, zam. ul. Santocka. Wieczny odpoczynek...

   

 18. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Ks. Proboszcz 24 February 2018 (15:25)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu