Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy (30.05.2021 r.)

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe w kościele dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy świętej o godz. 9.00 (litania recytowana) oraz o godz. 17.30. Dziś i jutro, po raz pierwszy Nabożeństwo Majowe odbędzie się przy nowym krzyżu przy ulicy Kmiecej, o godz. 19.30. Uroczyste poświęcenie nowego krzyża odbędzie się na zakończenie procesji Bożego Ciała w czwartek.
 2. W poniedziałek, w ostatnim dniu miesiąca, na wieczornej Mszy świętej będziemy modlić się za dobrodziejów budowanej świątyni. Trwają prace przy podbitce dachowej. Wpłaciliśmy również zaliczkę na wykonanie trzech podwójnych okien od strony południowej. Na ten cel prowadzona jest zbiórka na stronie naszej parafii.
 3. We wtorek Bożej opiece będziemy polecać wszystkie dzieci.
 4. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 9.00 – litania recytowana. O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30 i 18.00. Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszy uroczysta procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicami: św. Jana Bosko, osiedlową 26 Kwietnia, Jodłową, Kaliny, Derdowskiego i Kmiecą. Tak jak w ubiegłym roku zostanie przygotowany jeden ołtarz, który będzie umieszczony na samochodzie. Ołtarz zatrzyma się na ulicach: osiedlowej 26 Kwietnia, Kaliny, Derdowskiego i Kmiecej. Prosimy o dekorację okien symbolami Eucharystycznymi. Prosimy rodziców dziewczynek sypiących kwiaty o kontakt z siostrami salezjankami, które przekażą informację na temat tej posługi w czasie procesji. Prosimy młodzież, zwłaszcza tegorocznych bierzmowanych o przyjście na procesję z założonymi na szyi krzyżami, które otrzymali z racji bierzmowania.
 6. W Boże Ciało, jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem po wieczornej Mszy świętej. Podczas tego nabożeństwa rozważać będziemy Mękę Pańską. Nabożeństwo animują mężczyźni ze wspólnoty Wojowników Maryi.
 7. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00 lub zgodnie z ustaleniami z duszpasterzami. Spowiedź na wszystkich Mszach świętych oraz na Nabożeństwie o 17.30. Dzieci i młodzież zapraszamy na Nabożeństwo wraz procesją oraz Mszę świętą o godz. 18.00.
 8. W piątek przedstawiciele naszej parafii i zarazem Archidiecezji wraz z ks. Proboszczem i siostrą Elżbietą udadzą się na Jasną Górę, aby uczestniczyć w Pielgrzymce Żywego Różańca.
 9. W pierwszą sobotę zapraszamy na Męski Różaniec o godz. 7.00 w Bazylice świętego Jana Chrzciciela. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca w naszej parafii przed Mszą świętą o godz. 9.00. Po tej Mszy świętej Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.
 10. W sobotę Młodzież pod opieką siostry Bożeny wyrusza na Pola Lednickie, aby uczestniczyć w 25. Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych. Zapraszamy do udziału online: www.lednica2000.pl
 11. Pary przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zapraszamy do udziału w kursie przedmałżeńskim, który rozpocznie się 3 czerwca. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej parafii.
 12. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i środę. W pierwszy piątek nieczynna.
 13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 14. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: 
  + Zygmunt Mantaj, l. 86, zam. ul. Santocka;
  + Barbara Sak, l. 86, zam. Szczecin.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
 15. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Gregory 29 maja 2021 (17:45)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2021 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu