Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą (05.09.2021 r.)

 1. Dzisiaj Caritas przeprowadza zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla mieszkańców Afganistanu.

 2. Powracamy do niedzielnego rozkładu nabożeństw w ciągu roku. Wieczorem o 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Młodzież zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę świętą o godz. 18.00.

 3. Jutro, jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy za bliskich zmarłych. Przed Mszą świętą o godz. 18.00 odmówimy Różaniec z wypominkami. Imiona zmarłych wypisane na kartkach składamy przy ołtarzu Wspomożycielki.

 4. Także jutro, po wieczornej Mszy świętej rozpocznie się Jerycho Różańcowe w intencji Ojczyzny i Kościoła, które potrwa do wtorkowej wieczornej Mszy świętej.

 5. W środę zapraszamy na Hołd Wspomożycielce o godz. 17.30.

 6. Prosimy rodziców dzieci klas trzecich o zgłaszanie dzieci do przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Na stronie parafialnej zamieszczony jest formularz zgłoszenia, do którego załączamy świadectwo chrztu dziecka i ewentualne pozwolenie z parafii. Zachęcamy, aby przygotowanie odbywało się w parafii, do której rodzice wraz z dziećmi uczęszczają na niedzielną eucharystię.

 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zawierzenie nowego roku szkolnego: dzieci ze Szkoły Podstawowej klasy 1-5 zapraszamy na godz. 10.30 (pierwszoklasistom poświęcimy plecaki), dzieci z klas 6, 7 i 8 na godzinę 18.00.

 8. Także w przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 rozpocznie się w Warszawie uroczystość beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Czackiej. Zachęcamy do oglądania transmisji tej uroczystość w telewizji, co jednak nie zwalnia nas z obowiązku udziału we Mszy świętej.

 9. Jak co roku przeprowadzamy zbiórkę artykułów papierniczych dla dzieci i młodzieży objętych opieką przez naszą Świetlicę Środowiskową. Na gazetce w przedsionku jest zamieszczona lista artykułów, które można zakupić i przynieść do Świetlicy (pn.– pt. w godz. 15.00–19.00) lub zakrystii.

 10. Z komunikatów Kurii:

  „Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, która odbędzie się w sobotę, 11 września br. Mszy Świętej o godz. 11.00.”

  „Zapraszamy na centralne obchody Święta Podwyższenia Krzyża Świętego we wtorek, 14 września br., które odbędą się w Katedrze. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża.”

  „W sobotę, 18 września, w Kobylance k. Stargardu odbędzie się uroczystość ustanowienia Sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, szczegółowy program uroczystości znajduje się na gazetce przed kościołem.”

 11. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie we wtorek, środę i piątek (9.30–10.30 i 16.00–17.30).

 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 13. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Urszula Białożyńska, l. 71, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Krzysztof Janik, l. 63, zam. ul. Kaliny.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie...

 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Gregory 04 września 2021 (18:11)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2021 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu