Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę zwykłą (01.10.2023 r.)

 1. Rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy dzisiaj i przez wszystkie dni w tygodniu na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30. W tygodniu wspólnie odmawiamy różaniec także po Mszy Świętej o godz. 9.00.

 2. W poniedziałek, 2 października przypada DZIEŃ ANIOŁA – wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Prosimy, aby dzieci przychodzące na Różaniec o godz. 17.30 przebrały się za anioły. Dla wszystkich aniołków będzie słodka niespodzianka.

 3. Z racji pierwszego poniedziałku, na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się m.in. za zmarłych z wypominek. Imiona zmarłych wypisane na kartkach prosimy składać przy ołtarzu Wspomożycielki.

 4. Parafialny Zespół Caritas oraz osoby, które chciałyby się włączyć w pomoc potrzebującym, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.

 5. Także w poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na modlitwę śpiewem przed Najświętszym Sakramentem.

 6. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo do św. Józefa.

 7. W czwartek wspólnotę ministrancką, wraz z rodzicami, zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą oraz spotkanie z księdzem opiekunem.

 8. Także w czwartek, Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza po wieczornej Mszy Świętej do rozważania Godziny Męki Pańskiej.

 9. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie osób chorych z naszych rodzin.

 10. Okazja do spowiedzi w piątek na wszystkich Mszach Świętych, dla dzieci od godz. 16.30. Msza Święta z udziałem dzieci o godz. 17.00. Młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00. W tym dniu Nabożeństwo Różańcowe będzie tylko rano.

 11. W piątek, po Mszy Świętej o godz. 19.00 rozpocznie się 24-godzinne Jerycho Różańcowe. Od listopada Jerycho rozpoczynać się będzie w każdy drugi piątek miesiąca.

 12. W sobotę wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Po Eucharystii Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.

 13. W pierwszą sobotę października Męski Różaniec wyjątkowo rozpocznie się o godz. 11.00 na Jasnych Błoniach. Spod figury św. Jana Pawła II wyruszy procesja różańcowa do Bazyliki św. Jana Chrzciciela, gdzie będzie celebrowana uroczystość piątej rocznicy koronacji obrazu Zwycięskiej Królowej Polski.

 14. Ruch Światło - Życie "Oaza" zaprasza dzieci i młodzież od 3 klasy szkoły podstawowej do włączenia się w jej grupy formacyjne. Celem jest poznawanie bliżej Pisma Świętego i zbliżanie się do Boga. Pierwsze spotkanie organizacyjne w sobotę, 7 października o godzinie 12.00 w salce nr 4 przy kościele. Zapraszamy.

 15. Z komunikatów Kurii:

  „W sobotę, 7 października, w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, w V rocznicę Papieskiej Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, odbędą się Uroczyste obchody: o godz. 12.00 prapremiera utworu „Mater Ecclesiae – Regina Pacis - Matka Kościoła - Królowa Pokoju", o godz. 12.30 uroczysta Msza Święta. Liturgii będzie przewodniczył ks. bp. Edward Dajczak - biskup senior Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.”

 16. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek i środę, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).

 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 18. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Stefan Paszkiewicz, l. 85, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Alina Matulewicz, l. 96, zam. ul. Witkiewicza.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 19. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Grzegorz 30 września 2023 (16:33)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu