Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę zwykłą (08.10.2023 r.)

 1. Zapraszamy dzisiaj i przez wszystkie dni w tygodniu na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30. W tygodniu wspólnie odmawiamy różaniec także po Mszy Świętej o godz. 9.00. Dziękujemy rodzicom, którzy umożliwiają dzieciom udział w modlitwie o godz. 17.30.

 2. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie Msza Święta i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

 3. W piątek zapraszamy młodzież z klas 8, przygotowującą się do bierzmowania, na spotkanie formacyjne z księdzem Tomaszem Blokiem w Starym Oratorium o godz. 19.00.

 4. Także w piątek, grupa młodzieży - młodych wolontariuszy, wyjeżdża na weekendową szkołę Animatora Salezjańskiego do Bydgoszczy.

 5. W sobotę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Nauczycieli i wszystkich pracowników Oświaty na Mszy Świętej o godz. 18.00.

 6. W sobotę wspólnota Wojowników Maryi weźmie udział w Ogólnopolskim spotkaniu dla Mężczyzn w Poznaniu. Zainteresowanych wyjazdem panów prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

 7. W przyszłą niedzielę, 15 października będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem „św. Jan Paweł II - Cywilizacja życia”. Młodzież z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia będzie gościć w naszej parafii i prowadzić zbiórkę na cel pomocy finansowej zdolnym młodym ludziom w trudnej sytuacji materialnej. Młodzież będzie rozprowadzać ciasta, różne gadżety, a dla dzieci po Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie niespodzianka na boisku przy Oratorium. Serdecznie zapraszamy.

 8. Archidiecezjalne Spotkanie Formacyjne Zelatorów Żywego Różańca odbędzie się w naszej parafii w sobotę, 21 października br. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 9.00. Pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi i ks. Bpa Henryka Wejmana, będziemy szczególnie modlić się o beatyfikację Kardynała Augusta Hlonda, którego 75. rocznica śmierci przypada w tym roku. Już dziś prosimy chętne osoby o upieczenie ciasta i dostarczenie go w piątek, 20 października po mszy wieczornej do nowego Oratorium.

 9. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).

 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 11. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Andrzej Fajt, l. 66, zam. ul. Santocka;
  + Marek Surma, l. 70, zam. w Szczecinie;
  + Stanisława Kasprzak, l. 101, zam. ul. Gronowa,
     Msza Święta pogrzebowa w czwartek o godz. 10.00.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 12. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Grzegorz 07 października 2023 (17:33)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu