Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą (15.10.2023 r.)

 1. Przeżywamy dzisiaj XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II - Cywilizacja życia”. Młodzież z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia przeprowadza zbiórkę na cel pomocy finansowej zdolnym młodym ludziom w trudnej sytuacji materialnej oraz rozprowadza ciasta, różne gadżety. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie niespodzianka dla dzieci na boisku przy Oratorium. Serdecznie zapraszamy.

 2. Zapraszamy dzisiaj i przez wszystkie dni w tygodniu na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30. W tygodniu wspólnie odmawiamy różaniec także po Mszy Świętej o godz. 9.00. Dziękujemy rodzicom, którzy umożliwiają dzieciom udział w modlitwie o godz. 17.30.

 3. W sobotę, 21 października odbędzie się w naszej parafii Archidiecezjalne Spotkanie Formacyjne Zelatorów Żywego Różańca. Rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi i ks. Bpa Henryka Wejmana, podczas której będziemy szczególnie modlić się o beatyfikację Kardynała Augusta Hlonda, z racji 75. rocznicy śmierci przypadającej w tym roku. Prosimy chętne osoby o upieczenie ciasta i dostarczenie go do nowego Oratorium w piątek, 20 października po mszy wieczornej.

 4. Także w sobotę, rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Prosimy zainteresowane pary o zgłoszenia zgodnie z informacją na stronie parafialnej.

 5. W przyszłą Niedzielę, 22 października będziemy obchodzić Niedzielę Misyjną pod hasłem „Misje sercem Kościoła”, która rozpocznie tydzień modlitwy w intencji misji. Przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz projektów misyjnych.

 6. W kościele wyłożone są kartki na Wypominki za zmarłych. Tradycyjnie będą odczytywane od 2 listopada, podczas różańca o godz. 8.20 i 17.15. Na kartce prosimy zaznaczyć, czy mają być czytane rano czy po południu. Tygodniowy grafik jest zamieszczony na gazetce.

 7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).

 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 9. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Władysława Pietkiewicz, l. 94, zam. ul. Kaliny;
  + Aleksander Grzymała, l. 86, ojciec ks. Piotra Grzymały.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Grzegorz 14 października 2023 (17:28)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu