Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkiego Postu (11.03.2018 r.)

1.   Rozpoczęliśmy w dniu dzisiejszym Rekolekcje Wielkopostne. To szczególny czas słuchania Słowa Bożego i nawracania się na drogę ewangeliczną. Dziękujemy ks. Kazimierzowi Chudzickiemu za podjęcie się trudu głoszenia Słowa. Nauki rekolekcyjne będą głoszone do środy na Mszach świętych o 9.00 i 18.00. Msza o 7.00 – bez nauki.

2.   Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na budowę naszego kościoła.

3.   Zapraszamy dzisiaj na godzinę 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4.   We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia.

5.   We wtorek przypadają imieniny siostry Bożeny Salij, której życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki. W intencji Siostry będziemy modlić się na wieczornej Mszy świętej.

6.   Salezjanów współpracowników zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 na plebanii.

7.   W piątek zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 9.30, 17.00 i 19.00. Droga Krzyżowa ulicami osiedla odbędzie się w piątek 23 marca po Mszy świętej wieczornej.

8.   W najbliższy piątek grupa młodzieży wraz z siostrą Bożeną i ks. Proboszczem udaje się na warsztaty tancerzy lednickich.

9.   W dniu wczorajszym parafialny zespół Caritas wraz z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 21 przeprowadził zbiórkę żywności w sklepie LIDL i Biedronka na ul. Santockiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zakupiły produkty dla potrzebujących osób oraz wszystkim wolontariuszom i Siostrze Bożenie za poświęcony czas i przeprowadzenie zbiórki.

10.                    Caritas i wolontariusze rozprowadzają dziś świąteczne kartki, baranki, z których dochód jest przeznaczony na działalność Caritas.

11.                    Spotkania dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędą się 22 marca (grupa siostry Danuty) i 23 marca (grupa siostry Zofii) o godz. 18.00 w Auli Collegium Salesianum.

12.                    Rocznicę pierwszej Komunii Świętej będziemy obchodzić 20 maja na Mszy świętej o godz. 13.15. Dzieci z innych szkół niż SP 51 prosimy o wpłacenie 30 zł składki do Siostry Zofii lub Siostry Danuty do połowy kwietnia. Składka przeznaczona jest na pamiątkowe Pismo święte, intencję mszalną, procesję z darami.

13.                    Przez cały Wielki Post w świątyni można złożyć do puszki jałmużnę postną. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci.

14.                    Zachęcamy naszych parafian do przekazania 1 % na rzecz dzieci i młodzieży objętych naszą opieką wychowawczą (Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, KRS nr 0000061527; cel szczegółowy: Parafia – P-32 lub Collegium Salesianum – S-07). Zapraszamy do odbioru PITów złożonych przed tygodniem.

15.                    Wszystkim solenizantom i jubilatom salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

16.                    W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Elżbieta Majcher, l. 93, zam. ul. 26 Kwietnia; Krzysztof Wierzbicki, l. 77. Wieczny odpoczynek...

17.                    Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

Dodał: Ks. Proboszcz 10 March 2018 (07:30)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu