Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego (16.04.2023 r.)

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 79. Tydzień Miłosierdzia, pod hasłem: ”Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Z tej okazji, Parafialny Zespół Caritas przeprowadza przed kościołem zbiórkę ofiar do puszek.

 2. Zapraszamy dziś do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15.00 (nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30).

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w ramach przygotowań do Misji Świętych, w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.50 oraz we wtorek od godz. 15.00 do 16.00 (z uwagi na próby dzieci komunijnych).

 4. W sobotę, o godz. 5.00 po raz 12. wyruszy Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu.

 5. Członków i sympatyków Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych ADMA zapraszamy w sobotę, 22 kwietnia o godz. 9.00 na Eucharystię i spotkanie formacyjne, które odbędzie się w Starym Oratorium.

 6. Bractwo Więzienne świętego Dobrego Łotra zaprasza w sobotę, 22 kwietnia o godz. 15.00 na Mszę Świętą w intencji: o prawdziwą wolność duchową i fizyczną dla skazanych, byłych więźniów, trwających w nałogach oraz ich rodzin.

 7. W przyszłą niedzielę, 23 kwietnia rozpoczną się w naszej parafii Misje Święte. Na gazetce znajduje się szczegółowy program planowanych wydarzeń w czasie misji.

 8. Także w przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 10.30 zostaną poświęcone stroje dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Eucharystii krótkie spotkanie z rodzicami.

 9. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię: do Medjugorie od 12 sierpnia, do Ziemi Świętej od 16 października. Przygotowujemy także pielgrzymkę do Meksyku – od 17 stycznia 2024 roku. Szczegółowe informacje na plakatach lub na stronie internetowej parafii.

 10. Pary przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zapraszamy do udziału w kursie przedmałżeńskim, który odbędzie się w czerwcu br. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej parafii.

 11. Komunikaty Kurii:

  „W Grodnie została ustanowiona nowa parafia. Dlatego naglącą potrzebą jest zbudowanie nowej świątyni. Możemy wesprzeć jej budowę poprzez zakup cegiełek. Cegiełkę w cenie: 20, 50 lub 100 zł można nabyć w zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy bardzo za każdy dar serca, przekazany na budowę nowej świątyni w Grodnie.”

  „Tegoroczny „Marsz dla Życia” odbędzie się w Szczecinie w niedzielę, 23 kwietnia. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 15.00 przy Figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Już teraz zapraszamy do organizowania grup z parafii, które będą uczestniczyć w „Marszu dla Życia”, aby nasze wspólne świadectwo było wyrażone poprzez liczną obecność wiernych.”

 12. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 14. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Aleksander Iwicki, l. 80, zam. ul. 26 Kwietnia,
     Msza Święta pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00;
  + Halina Kurowska, l. 93, zam. ul. Gruszkowa,
     Msza Święta pogrzebowa w piątek o godz. 10.00.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 15. Modlitwa w intencji Misji Świętych i do św. Michała Archanioła.

Dodał: Grzegorz 15 kwietnia 2023 (17:16)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu