Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną (30.04.2023 r.)

 1. Dzisiaj w naszej parafii ostatni dzień Misji Świętych. Dziękujemy Panu Bogu za ten szczególny czas działania Jego Łaski i Miłosierdzia pośród nas. Dziękujemy ks. Radkowi oraz wspólnocie Braci i Sióstr Miłosiernego Pana z Koszalina za podjęcie tej służby wobec naszej wspólnoty. Zapraszamy zawsze do nas. Dziękujemy także wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i ugoszczenie naszych misjonarzy: parafianom, siostrom salezjankom i katechetkom, dyrekcji i pracownikom Szkół Podstawowych, paniom przygotowującym posiłki.

  W ramach misji, jeszcze dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 15:00. Po Adoracji, o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta na zakończenie Misji Świętych. Podczas wszystkich Mszy Świętych jest możliwość uzyskania odpustu.
   
 2. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj - szczególny czas modlitwy ze wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny.

  Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe w kościele w tygodniu po Mszy Św. o godz. 9.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz w niedziele i święta o godz. 17.30.

  Nabożeństwo Majowe przy krzyżu na naszych osiedlach codziennie o godz. 19.30, od 1 do 6 maja przy krzyżu na os. Przyjaźni, od przyszłej niedzieli przy krzyżu przy ul. Santockiej.
   
 3. W poniedziałek, w czasie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.15 i Mszy Świętej wieczornej, będziemy modlić się za zmarłych. Imiona zmarłych wypisane na kartkach prosimy składać przy ołtarzu Wspomożycielki.
   
 4. W środę, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane prawie jak w każdą niedzielę, o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie tylko Mszy Świętej o godz. 13.15. O godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe w kościele. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo do świętego Józefa.
   
 5. W czwartek, wspólnotę ministrancką wraz z rodzicami zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą oraz spotkanie z księdzem opiekunem. Po Eucharystii, o godz. 19.00 rozpocznie się Godzina Święta, podczas której Wojownicy Maryi poprowadzą rozważania Męki Pańskiej.
   
 6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami duszpasterzy.
   
 7. Okazja do spowiedzi w piątek na wszystkich Mszach Świętych, dla dzieci od godz. 16.30. Msza Święta z udziałem dzieci o godz. 17.00. Młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00.
   
 8. W pierwszą sobotę Męski Różaniec w Bazylice św. Jana Chrzciciela o godz. 7.00. W naszym kościele wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Po Eucharystii Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.
   
 9. Także w sobotę, po wieczornej Mszy Świętej rozpocznie się 24-godzinne Jerycho Różańcowe. W niedzielę, w godz. 6.00-14.00 Jerycho będzie odbywać się w salce nr 4 - od godz. 14.00 do 17.30 w kościele.
   
 10. W przyszłą niedzielę, 7 maja będziemy gościć w naszej parafii naszych współbraci salezjanów ze Sri Lanki. Ks. Angelo Miranda SDB (Inspektor LKR) i ks. Sebastian Alistus SDB skierują do nas Słowo Boże, opowiedzą o trudnych realiach życia codziennego, pracy duszpasterskiej i salezjańskiej w tym egzotycznym azjatyckim kraju. Po Mszach Św. będą zbierać ofiary do puszek, na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży, z którymi spotykają się na co dzień.
   
 11. Próby dla dzieci, które w tym roku obchodzą Rocznicę I Komunii Świętej, odbędą się w środę (10 maja) i piątek (12 maja) o godz. 16.00. Rocznica I Komunii Świętej w niedzielę, 14 maja o godz. 16.00.
   
 12. Zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca do udziału w Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym. Odbędzie się ona 13 maja (sobota) - początek o godz. 10.30. Udajemy się tam indywidualnie. Prosimy zelatorów poszczególnych Róż o zainteresowanie członków tym wydarzeniem.
   
 13. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek (2 maja), przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
   
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 15. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Mieczysław Dziwisz, l. 84, zam. ul. Kaliny;
  + Henryk Kucharczyk, l. 86, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Elżbieta Tubicz, l. 77, zam. ul. Kaliny,
     Msza Święta pogrzebowa w piątek o godz. 11.00;
  + Władysław Sumisławski, l. 85, zam. ul. Santocka,
     Msza Święta pogrzebowa we wtorek o godz. 14.00.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
   
 16. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

 

Dodał: Grzegorz 29 kwietnia 2023 (17:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2023 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu