Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu (17.03.2024 r.)

 1. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.

 2. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, która trwa codziennie od 16 do 24 marca. Modlitwa odbywa się po każdej Mszy Świętej, można także odmówić ją indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: nowenna2120.pl

 3. Od poniedziałku rozpoczynają się rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 51, w czwartek rozpoczną się rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 21. Rekolekcje poprowadzą Siostry Salezjanki. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i prowadzących rekolekcje.

 4. We wtorek, 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 5. W najbliższy piątek, 22 marca zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież, do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszych osiedli. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18.40 przy krzyżu przed naszym kościołem. Będzie to jedyna Droga Krzyżowa odprawiana w tym dniu w naszej parafii. Osoby, które nie mogą w niej uczestniczyć, zachęcamy do indywidualnego rozważenia Męki Pańskiej.

 6. Odbiór (wraz z przymiarką) strojów do I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę, 23 marca - w salce, w której miało miejsce zdjęcie miar. Szczegółowy grafik zamieszczony jest na stronie parafii.

 7. W przyszłą niedzielę, 24 marca będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Przed Mszą Świętą o godz. 12.00 poświęcenie palm odbędzie się na zewnątrz kościoła.

 8. Także w przyszłą niedzielę, na Mszę Świętą o godz. 10.30 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Po Eucharystii spotkanie z rodzicami.

 9. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece, baranki wielkanocne i kartki świąteczne. W przedsionku kościoła można odebrać również pustą torbę miłosierdzia, w której następnie przynosimy artykuły żywnościowe przeznaczona dla potrzebujących osób z naszej parafii.

 10. Przez cały Wielki Post w świątyni można złożyć jałmużną postną do puszki - na filarze z prawej strony kościoła - lub na tacę w piątek. W skarbonce z Aniołkiem można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 11. Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę Historyczno-Sakralną po Ziemi Chojeńskiej w dniu 8 czerwca 2024 roku (sobota), którą organizuje Symfonia Młodości Fundacja imienia Księdza Lucjana Gierosa. W ramach pielgrzymki odwiedzimy następujące miejscowości: Banie, Chojnę i Moryń. Przewidziany jest także pobyt piknikowy na polu namiotowym Marigold. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń lub na stronie fundacji: symfoniamlodosci.pl

 12. W związku z rekolekcjami dla dzieci, kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko po południu we wtorek, środę i piątek (16.00-17.30).

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 14. Pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 15. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Grzegorz 16 marca 2024 (17:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu