Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (31.03.2024 r.)

Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja!
Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierujemy słowa serdecznych życzeń do naszych Parafian, sympatyków św. Jana Bosko, całej Rodziny Salezjańskiej, wszystkich współpracowników i zawsze mile widzianych gości.

O, zaiste konieczny był grzech Adama, który został zgładzony śmiercią Chrystusa! O, szczęśliwa wina, skoro ją zgładził tak wielki Odkupiciel!

Te słowa wielkanocnego Exsultetu uczą nas spoglądania na nasze życie z perspektywy zmartwychwstania Syna Bożego. Tylko patrząc razem z Chrystusem na swoje życie można dostrzec, że jakiś grzech był konieczny, a wina ostatecznie przyniosła szczęście. To prawdziwa niespodzianka dla wszystkich zasmuconych swoją przeciętnością i ciągłym brakiem wyczekiwanej poprawy. Pozwólmy się zaskoczyć Bożemu Miłosierdziu, które zamiast grzechów widzi ukochanego Syna.

Zdrowych i Błogosławionych
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się przygotowania świąt w naszej parafii. Księdzu Dyrektorowi Dariuszowi, przełożonemu naszej Wspólnoty i Współbraciom Salezjanom, za posługę w sakramencie pokuty i pojednania oraz pełną oddania Służbę Bożą. Służbie liturgicznej, na czele z ks. Tomaszem. Scholi dziecięcej i wszystkim dzieciom i młodzieży. Pani Adrianie Kowalskiej za przygotowanie i poprowadzenie chóru. Państwu Krystynie i Robertowi Mijalom, za przygotowanie ołtarza adoracji i grobu pańskiego. Paniom Ewie i Renacie, za obrusy i inne dekoracje. Panu kościelnemu Piotrowi i panu organiście Tomaszowi. Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzoną akcję wielkanocną dla najbardziej potrzebujących. Całemu orszakowi procesyjnemu. Wam wszystkim za wspólną modlitwę i wszelkie wyrazy życzliwości.

 1. Dzisiaj Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00.
   
 2. Zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Nowenna będzie odprawiana do najbliższej soboty, codziennie o godz. 17.30.
   
 3. Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy, Msze Święte będą odprawiane prawie jak w każdą niedzielę: o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00.
  Nie będzie tylko Mszy Świętej o godz. 13.15.

 4. W środę, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo do świętego Józefa.
   
 5. W pierwszy czwartek miesiąca, ministrantów i kandydatów, wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.
   
 6. Także w czwartek, po wieczornej Mszy Świętej Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza na comiesięczną Godzinę Świętą, podczas której rozważana będzie Męka Pańska.
   
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi na wszystkich Mszach Świętych i dla dzieci od godz. 16.30.Msza Święta z udziałem dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.00. W ten piątek na Nowennę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy na godz. 17.45.
   
 8. W pierwszą sobotę Męski Różaniec w Bazylice św. Jana Chrzciciela o godz. 7.00. W naszym kościele wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Po Eucharystii Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.
   
 9. Także w sobotę, 6 kwietnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, w ramach akcji “Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski”, która rozpocznie się w naszym kościele Eucharystią o godz. 18.00. Od godz. 21.00 modlitwy będą kontynuowane pod pomnikiem św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach - zakończenie około godz. 22.30.
   
 10. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi przez kościołem zbiórkę ofiar do puszek.
   
 11. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w środę, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
   
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 13. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Barbara Ryba, l. 73, zam. 26 Kwietnia;
  + Dorota Dauksza, l. 57, zam. ul. Santocka;
  + Halina Czeronko, l. 97, zam. ul. Kaliny;
  + Łucja Cwajna, l. 84, zam. ul. Kaliny.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
   
 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

Dodał: Grzegorz 30 marca 2024 (18:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu